Sada otázek a odpovědí vám nabízí první seznámení s rozsahem a výhodami nabídek předplatného služby MSDN. MSDN slouží jednak jako Software Assurance (tj. především zvýhodněná cesta k novým verzím) pro vývojářské nástroje, ale hlavní přínos spočívá v tom, že dobře zvolená sada předplatného zajistí každému programátorovi, aby měl neustále v pohotovosti všechny prostředky pro práci – testovací verze produktů, betaverze, servicepacky, dokumentaci, SDK/DDK… a to i v různých jazykových mutacích.

Jitka FrolíkováJitka Frolíková
MSDNMSDN
08.06.2010 11:33:0008.06.2010 11:33:00

Jitka Frolíková

správce stránek MSDN a TechNet

ALSO Czech Republic s.r.o.
+420 222 512 201
+420 603 442 434
daquas@daquas.cz
Anny Letenské 7, Praha 2

Obecně o MSDN

Aktualizováno 25. října 2015

Co je to MSDN?

Microsoft Developer Network Subscription (MSDN) je předplatné různých konfigurací a jazykových mutací operačních systémů, vývojových nástrojů, serverů a téměř všech dalších produktů (s výjimkou multimédií a her) společnosti Microsoft určené pro návrh, vývoj a testování aplikací.

Jak funguje služba předplatného MSDN?

Po zaregistrování MSDN vám bude zpřístupněn download, odkud můžete po dobu předplatného stahovat produkty a jejich aktualizace. Na downloadu najdete také klíče k aktivaci produktů. Součástí předplatného jsou kromě aktualizací softwaru i další benefity. Záleží na úrovni předplatného.

Některé z nich jsou nastaveny automaticky registrací předplatného:

  • Neomezené využití diskusních skupin MSDN Managed Newsgroups poskytujících podporu online s garantovanou dobou odezvy.
  • Přístup ke službám MSDN Online Concierge pro dotazy týkající se navigace a vyhledávání na stránkách věnovaných MSDN.

 Další je nutné si aktivovat:

  • Pomoc při řešení incidentů prostřednictvím vývojářské podpory společnosti Microsoft. Počet řešených incidentů se liší podle druhu předplatného. Aktuální návod na využívání podpory najdete na stránkách společnosti Microsoft. Při nahlašování svého prvního incidentu budete vyzváni k zaregistrování, jeho vyřízení může trvat až 2 pracovní dny.
  • Windows Azure Platform pro vývoj a testování. Získáte zdarma určitou (záleží na druhu předplatného) velikost úložiště na vývoj a testování vaší aplikace na Internetu prostřednictvím datacenter společnosti Microsoft. Popis postupu, jak si virtuální stroj nastavit, najdete na českých stránkách Microsoftu.
  • Microsoft E-Learning kurzy
  • Office 365 Developer Subscription – zdarma na 12 měsíců je zpřístupněn Office 365 a SharePoint Online Developer Site, pro vývoj a testování aplikací vytvořených pro Office a SharePoint, které je možné publikovat na Office Store.
  • Předplacený Microsoft Developer Store Account pro vývojáře nasazující a publikující aplikace pro Windows Phone, Windows 8.1.

Před ukončením předplatného můžete MSDN obnovit a zajistit si aktualizace na další období. Pokud si ho neobnovíte, zůstane vám i nadále právo užívat všechny produkty v těch verzích, které získáte v době platnosti předplatného. Ještě v době trvání předplatného si pečlivě uložte instalační klíče ke všem produktům (naleznete je na zabezpečeném serveru MSDN Downloads). Pokud jste předplatiteli v rámci pronájemních smluv Open Subscription License, Open Value Subscription či Enterprise Agreement Subscription, trvalé užívací právo na software nemáte.

Jaké jsou úrovně předplatného MSDN

•Visual Studio Professional/MSDN

•Visual Studio Test Professional/MSDN

•Visual Studio Enterprise/MSDN

•MSDN Platforms

Porovnání jednotlivých edic předplatného Visual Studio/MSDN.

Upozornění: Visual Studio 6.0, Windows 2000, 98, ME a některé další produkty již nejsou v rámci předplatného MSDN dostupné, protože obsahovaly Microsoft Java Virtual Machine.

Získám v rámci MSDN Subscriptions i Windows XP Embedded ?

Ano, Windows XP Embedded je dostupné v některých edicích předplatného MSDN.

S dalšími dotazy ohledně vývoje a distribuce těchto operačních systémů se obracejte přímo na autorizovaného distributora, jehož specialisté vám poradí s licencováním systémů, odhadem nákladů a s dalšími činnostmi souvisejícími s nákupem a licencováním.

Co je to aktivace/registrace MSDN a proč je třeba ji provést?

V rámci předplatného máte přístup k nejnovějšímu softwaru a jeho aktualizacím po dobu předplatného. Jediný způsob, jak si tyto služby zajistit, je „dát o sobě vědět centrále MSDN formou aktivace/registrace MSDN“. Další podrobnosti naleznete v části Registrace předplatného MSDN.