DevOpsDay19


Jitka Frolíková

správce stránek MSDN a TechNet DAQUAS
+420 222 512 201
+420 603 442 434
daquas@daquas.cz
Anny Letenské 7, Praha 2

Jitka Frolíková

Licenční kurzy

DAQUAS posledních více než deset let školí v licenčních otázkách partnery i pracovníky společnosti Microsoft ve střední a východní Evropě. Vzhledem k tomu, že se této specializaci věnujeme skoro čtvrt století, disponujeme znalostmi, které jsou i pro softwarové výrobce samotné výjimečné. Natolik výjimečné, že skutečně nemusíme mít strach se o ně dělit. Devět certifikovaných specialistů na licenční záležitosti, kteří tvoří jádro konzultačního týmu společnosti DAQUAS, je neustále udržuje, rozšiřuje, rozvíjí. Máme takové mezinárodní postavení, že svými komentáři a připomínkami některé licenční podmínky dokážeme i ovlivnit. Zde je ovšem zapotřebí mít na paměti, že pootočit kormidlem tak velikánské lodi, jako je Microsoft, je heroický výkon a změna kurzu i o stupeň trvá třeba měsíce či roky. Pro sdílení znalostí s IT veřejností jsme už před časem spojili síly s největším tuzemským školitelem, Počítačovou školou Gopas. Naši lektoři a lektorky pro ni vytvořili a přednášejí dva základní kurzy, které se licenční problematikou zabývají.


Licenční otázky k MSDN

Užívání jakéhokoli softwaru se řídí poměrně složitými podmínkami, o nichž pojednává licenční smlouva nazývaná dříve End User License Agreement (EULA) a nyní Microsoft Software License Terms (MSLT). Protože právní jazyk (ještě zpestřený tím, že MSDN je globálním produktem, takže ujednání je ke čtení pouze v angličtině) není úplně triviální, shrnujeme zde ty nejzásadnější informace, jimiž se každý uživatel MSDN řídit prostě musí. Subtilnější otázky s vámi rádi budeme řešit v osobní komunikaci.


Novinky s příchodem Visual Studio 2015

S uvedením nové verze Visual Studio dojde k několika postupným změnám i v předplatném MSDN. Prakticky v každé edici se něco mění. Podívejte se, jak se vás změny dotknou. (Většinou pozitivně.)


MSDN Platforms nyní i ve dvouleté smlouvě

MSDN Platforms nyní i ve dvouleté smlouvě


Přínosy MSDN

V předplatném Visual Studio/MSDN najdou vývojáři nejen nové produkty, které se během předplatného objeví na trhu, ale i další benefity, podle toho, jakou edici předplatného vývojář má.


Novinky v MSDN

Nová edice MSDN Platforms; Benefit Office 365 Developer Subscription v MSDN; Povýšení Visual Studia Professional s MSDN o 30 % levněji; Dárek pro nové předplatitele


Co pěkného vám uteklo v MSDN

Předplatné MSDN Subscription je Software Assurance pro Microsoft Visual Studio. Zásadní hodnotou MSDN Subscription ovšem není právo na nové verze Visual Studia. Jde především o obrovský balík všech starších i budoucích verzí a jazykových mutací softwaru, služeb a technické podpory, jakož i licenčních výhod pro IT odborníky, kteří navrhují, tvoří nebo nasazují aplikace.


Programujte a buďte mobilní!

Speciální nabídka Visual Studio s předplatným MSDNČeský jazykový balíček pro sadu Visual Studio 2010 Professional.

Český jazykový balíček pro sadu Visual Studio 2010 Professional.