Daquas 30 let


Jitka Frolíková

správce stránek MSDN a TechNet DAQUAS
+420 222 512 201
+420 603 442 434
daquas@daquas.cz
Anny Letenské 7, Praha 2

Jitka Frolíková

Licenční kurzy

DAQUAS posledních více než patnáct let školí v licenčních otázkách partnery i pracovníky společnosti Microsoft ve střední a východní Evropě. Vzhledem k tomu, že se této specializaci věnujeme skoro čtvrt století, disponujeme znalostmi, které jsou i pro softwarové výrobce samotné výjimečné. Natolik výjimečné, že skutečně nemusíme mít strach se o ně dělit. Devět certifikovaných specialistů na licenční záležitosti, kteří tvoří jádro konzultačního týmu společnosti DAQUAS, je neustále udržuje, rozšiřuje, rozvíjí. Máme takové mezinárodní postavení, že svými komentáři a připomínkami některé licenční podmínky dokážeme i ovlivnit. Zde je ovšem zapotřebí mít na paměti, že pootočit kormidlem tak velikánské lodi, jako je Microsoft, je heroický výkon a změna kurzu i o stupeň trvá třeba měsíce či roky. Pro sdílení znalostí s IT veřejností jsme už před časem spojili síly s největším tuzemským školitelem, Počítačovou školou Gopas. Naši lektoři a lektorky pro ni vytvořili a přednášejí dva základní kurzy, které se licenční problematikou zabývají.


Licenční otázky k MSDN

Užívání jakéhokoli softwaru se řídí poměrně složitými podmínkami, o nichž pojednává licenční smlouva nazývaná dříve End User License Agreement (EULA) a nyní Microsoft Software License Terms (MSLT). Protože právní jazyk (ještě zpestřený tím, že MSDN je globálním produktem, takže ujednání je ke čtení pouze v angličtině) není úplně triviální, shrnujeme zde ty nejzásadnější informace, jimiž se každý uživatel MSDN řídit prostě musí. Subtilnější otázky s vámi rádi budeme řešit v osobní komunikaci.


MSDN Platforms nyní i ve dvouleté smlouvě

MSDN Platforms nyní i ve dvouleté smlouvě


Přínosy MSDN

V předplatném Visual Studio/MSDN najdou vývojáři nejen nové produkty, které se během předplatného objeví na trhu, ale i další benefity, podle toho, jakou edici předplatného vývojář má.


Novinky v MSDN

Nová edice MSDN Platforms; Benefit Office 365 Developer Subscription v MSDN; Povýšení Visual Studia Professional s MSDN o 30 % levněji; Dárek pro nové předplatitele


Co pěkného vám uteklo v MSDN

Předplatné MSDN Subscription je Software Assurance pro Microsoft Visual Studio. Zásadní hodnotou MSDN Subscription ovšem není právo na nové verze Visual Studia. Jde především o obrovský balík všech starších i budoucích verzí a jazykových mutací softwaru, služeb a technické podpory, jakož i licenčních výhod pro IT odborníky, kteří navrhují, tvoří nebo nasazují aplikace.


Programujte a buďte mobilní!

Speciální nabídka Visual Studio s předplatným MSDNČeský jazykový balíček pro sadu Visual Studio 2010 Professional.

Český jazykový balíček pro sadu Visual Studio 2010 Professional.


Kvalitní vybavení pro IT profesionály

Jak si může správce sítě či jiný IT odborník, který má na starost implementaci nových produktů společnosti Microsoft, nainstalovat a v klidu otestovat software před tím, než jej vpustí do firemní infrastruktury? Jak mít po ruce všechny informace, které k tomu bude potřebovat? Stačí jen pořídit si předplatné TechNet a vybrat si takovou edici, která poskytne všechno potřebné.