Petr Bauer

specialista na bezpečnostní a jinak užitečné produkty ALSO Czech Republic s.r.o.
+420 222 512 201
+420 603 442 434
daquas@daquas.cz
Anny Letenské 7, Praha 2

Petr Bauer

ESET v roce 2010

Tento článek je věnován jedné z mých nejoblíbenějších komodit, a to produktům společnosti ESET. Rád je mám nejen díky jejich kvalitě, příjemným cenám, velmi vstřícnému přístupu ze strany výrobce… Chci vám proto koncem roku představit plány autorů na nejbližší období.


GFI WebMonitor 2009

Nedávno spatřila světlo světa verze 2009, která přináší řadu novinek. GFI WebMonitor, jak je zřejmé z názvu, slouží k monitorování webového provozu a ke kontrole přístupu uživatelů do Internetu. GFI WebMonitor dává administrátorovi do rukou nástroje, které mu pomohou kontrolovat zvyky uživatelů Internetu a zároveň zajistí, aby stahované soubory neobsahovaly viry a jiný malware. „Přirozenou cestou“ zvyšuje produktivitu uživatelů – dává vám kontrolu nad tím, jaké stránky uživatelé navštěvují, i nad tím, co stahují.


Symantec Backup Exec System Recovery 2010

Symantec Backup Exec System Recovery – řešení pro rychlé a efektivní zálohování a obnovu systémů nebo pouze jednotlivých souborů a složek. Zálohované systémy lze obnovit do původního stavu v řádech několika minut. Pokud zrovna nemáte k dispozici hardware podobný tomu havarovanému, nevadí. Díky technologii bare-metal je obnova možná i na úplně odlišný stroj s jiným typem disku, s jiným procesorem… je to úplně jedno. V případě krajní nouze lze zálohovaný server obnovit do virtuálního prostředí a až bude k dispozici nový hardware, převede se systém z virtuálu na něj. Systémy lze obnovovat i vzdáleně např. na pobočkách bez nutnosti fyzické přítomnosti správce.


Deviantní software

Připadá vám tento nadpis zvrhlý? Mně za více než deset let práce pro společnost DAQUAS, kterou považuji za svůj druhý domov, už ani ne. (Jak vám pracuje fantazie?) Pod slovem deviantní se mi totiž nevybavuje spartakiádní vrah Straka či Vasil ze sousední země, číhající vilně na spoře oděnou děvu v parčíku na sídlišti Řepy.


Symantec a virtuální svět

Také v portfoliu řešení společnosti Symantec nalezneme několik nástrojů, které lze využít ve stále populárnějším virtuálním světě.


Nabídka bezpečnostních nástrojů

Bezpečnost dat a systémů se stala v současném IT světě naprosto nezbytnou. Bez různých typů ochran bychom nemohli v podstatě vůbec fungovat. Právě z těchto důvodů nabízí i naše společnost poměrně širokou škálu softwarových i hardwarových řešení pro zabezpečení dat a systémů. Přijďte k nám, rádi vám pomůžeme s výběrem toho nejvhodnějšího.


Symantec Protection Suite

Symantec Protection Suite je nový produkt, primárně zaměřený na komplexní ochranu koncových bodů a elektronické pošty. Je nabízen ve dvou edicích.


Konec „Flákání se ve virtuálním světě“

Slovy filmového klasika bych rád upozornil všechny zúčastněné, že se nám tady rozmohl takový nešvar. Zaměstnanci čím dál víc tráví část své pracovní doby brouzdáním po Internetu. Průzkum společnosti IDC ovšem ukazuje, že až 40 % času stráveného uživateli na Internetu nemá nic společného s pracovními úkoly. Dokonce „flákání se v kyberprostoru“ získalo vlastní označení – cyberslacking.


Efektivní a bezpečný provoz aplikací

V současném IT světě se projevuje silný vliv trendů, které vedou ke konsolidaci služeb v datových centrech a řešení požadavků na zajištění jejich nepřetržitého fungování. Masivně se rozšiřuje poskytování aplikací ve webovém prostředí pro mobilní pracovníky, zaměstnance poboček, zákazníky a obchodní partnery. Jsme svědky nástupu nových technologických směrů, jako je Web 2.0 či SOA, které přinášejí do firemních aplikačních prostředí větší různorodost a složitost.


Co nového se naučil Symantec Backup Exec 12.5?

Říká se, že firma či uživatel musí až třikrát přijít o data, aby se naučili doopravdy zálohovat. Ovšem taky se říká, že ti opravdu chytří se umějí poučit i z cizích chyb, netřeba napáchat své vlastní. Pokud tedy patříte k těm již dostatečně spáleným nebo dostatečně chytrým, může vás zajímat, co nabízí nová verze tradičního a prověřeného zálohovacího řešení.