Návody


externí autoři

externí přispěvatelé magazínu softwarový QUAS DAQUAS
+420 222 512 201
+420 603 442 434
daquas@daquas.cz
Anny Letenské 7, Praha 2

externí autoři

Azure DevOps

Pokud jste o Azure DevOps nikdy neslyšeli, bude to zřejmě tím, že „marketingoví lidé“ mají neodolatelné nutkání vytvářet si přejmenováváním zaběhnutých termínů novou práci. Ani Microsoft v tom není výjimkou. Spojení „buzzwordů“ Azure a DevOps však neoznačuje nic jiného než nástroje pro podporu životního cyklu vývoje v týmu nazývané Visual Studio Team Services (nyní Azure DevOps Services) a Team Foundation Server (nyní Azure DevOps Server), tedy produkt etablovaný již téměř 15 let jako de facto standardní nástroj pro týmový vývoj v .NET.


Zkroťte náklady na provoz Azure

Jedním z rozhodujících faktorů, které zákazníci řeší při rozhodování, zdali je výhodnější cloud nebo vlastní infrastruktura, jsou peníze. Pojďme se společně podívat na pár tipů a triků, jak držet náklady pod kontrolou.


Microsoft SQL Server v cloudu

Nedílnou součástí migrací aplikací využívajících jako své úložiště Microsoft SQL Server do cloudového prostředí Microsoft Azure je i přesun relačních databází do cloudu. To nemusí být na první pohled zcela jednoduchý úkol, neboť máme na výběr bohatou škálu služeb vhodných pro provoz vašich databází. Cílem tohoto článku je přiblížit jednotlivé služby a jejich varianty, jež se používají pro provoz databází Microsoft SQL Server v Azure, a upozornit vás na klíčové rozdíly mezi těmito službami.


Jak pomáháme zákazníkům do oblak

O tom, jak „dostáváme“ své zákazníky do cloudu, jsem povídal už na jarních CSP days. Prezentace měla slušnou odezvu, občas se stále objevují zvídavé dotazy těch, které cesta do oblak láká, ale bojí se začít. Pro ty, kteří se do oblak bojí, mám dvě dobré zprávy. Ta první je fakt, že dokud nezačnete, nemůžete ani skončit. A ta druhá je ještě pozitivnější, protože se s vámi pokusím podělit o několik zkušeností, které se vám mohou v začátcích hodit.


Účetnictví, ERP, CRM či jiný informační systém do Azure?

Je tomu více než sedm let, kdy končila éra v České republice velice oblíbeného produktu Microsoft Small Business Server v jeho poslední plné verzi 2011. Microsoft oznámil, že žádná další verze vydána již nebude a budoucnost jednoznačně vidí v cloudu. S myšlenkou Azure si Microsoft pohrával celé desetiletí od roku 2000 a až v únoru 2010 byl oficiálně uveden do komerčního provozu.


Proč přesunout nebo nepřesunout některé věci do Microsoft Azure

Setkáváme se poměrně často s otázkou, jaké výhody poskytuje Microsoft Azure ve srovnání s lokálním (on-premise) řešením. Odpovědi se skládají z důvodů pro a proti. A někdy záleží na tom, koho se ptáte.


Ochrana a správa koncových zařízení

O tom, že vám ve firemních počítačích chybí nejnovější aktualizace, se můžete dozvědět dvěma způsoby. Buďto vás na ně upozorní vaše IT anebo vás na ně upozorní hackeři, kteří po vás budou požadovat výkupné za dešifrování pevného disku.


Správa identit (nejen) pro cloudové služby - Azure Active Directory

Používáte ve firmě online služby společnosti Microsoft, jako je Office 365? Pak máte automaticky zřízenu službu Azure Active Directory (Azure AD). Její základní úroveň (Azure AD Free) je dokonce zdarma. V tomto článku si ukážeme, co služba Azure AD umí, jak ji efektivně využívat, jak si zjednodušit a zlevnit správu IT prostředků.


Microsoft Forms

Služba Microsoft Forms, která je součástí Office 365, umožňuje snadno vytvářet průzkumy, hlasování a kvízy. K dispozici je průvodce, pomocí kterého konkrétní člověk rychle vyrobí požadovaný tvar. Kromě základních možností (výběr typu otázky: text, výběr z možností, datum, hodnocení nebo volba ze škály) jsou k dispozici různá nastavení, grafické možnosti a další vlastnosti výstupu podle vašich potřeb.


Microsoft Teams - moderní spolupráce

Když Microsoft přidal do portfolia Office 365 aplikaci Teams, umožnil firmám a organizacím významně rozšířit možnosti spolupráce jejich lidí. Microsoft Teams lze chápat jako nástroj, který umožňuje definovat si pracovní tým, jak interní, tak externí, a v rámci tohoto týmu vytváří prostor pro řešení jeho jednotlivých agend. A tady je hlavní kouzlo této aplikace. Každý tým má jiné potřeby, může používat jinou skladbu aplikací a Microsoft Teams jim to umožňuje.