Daquas 30 let


externí autoři

externí přispěvatelé magazínu softwarový QUAS DAQUAS
+420 222 512 201
+420 603 442 434
daquas@daquas.cz
Anny Letenské 7, Praha 2

externí autoři

Technologie v Business Central

V dobách minulých to byl sen. Mít komplexní systém, pro jehož běh nemusím kupovat žádný server, a přitom obsahuje veškeré hlavní podnikové agendy počínaje účetnictvím až po výrobu či projektový management. Systém, který má dostupnost 99,99 % a pro jeho provoz nepotřebuji instalovat žádné další programy, vystačím si jen s webovým prohlížečem. Systém, jenž přemýšlí za mě a umí upozornit na anomálie v datech či mě informuje o tom, že můj zákazník může být v prodlení s úhradou faktury…


Business Central pro Start Up

Jste nový pilně vybudovaný StartUp, nebo společnost s dlouholetou tradicí s několika neúspěšnými pokusy o implementace různých lokálních systémů? Jste hrdí na svou práci, své týmy. Vnímáte význam a potenciál digitální transformace, chcete zvyšovat efektivitu provozu i produktivitu jednotlivců… Vaším zájmem je spokojenost zákazníků. A chybí vám k tomu vhodný nástroj, který by uměl více než jen základní finanční řízení, fakturaci a jednoduché vedení zásob?


Business Central v praxi

Firma je složitý organismus a má svoje specifika. Pro rozhodování, kontrolu či sledování finančních toků používají majitelé a lídři týmů různé nástroje, které jim potřebná data poskytnou. Microsoft Dynamics 365 Business Central dokáže požadovaná data jednoduše zobrazit – z jakéhokoli zařízení a bez složitých instalací.


Business Central z pohledu managementu

Žijeme v době integrací a podnikový informační systém se nepochybně stal středobodem ekosystému celé společnosti. ERP nenahradí specializované systémy pro agendy, jako je plánování výroby nebo řízené skladové hospodářství, ale jednoznačně je základním stavebním kamenem pro integraci s množstvím dalších aplikací, které takové agendy dokonale obsáhnou. Tuto strategii zvolil také Microsoft s produktem Dynamics 365 Business Central. Kdo by za jeho online verzí hledal rozsáhlé a snadno customizovatelné řešení, bude překvapen.


Power Apps Portals

Každá firma dělá svůj business „pro někoho“. Má své zákazníky – bez nich to opravdu nejde a kolem nich se všechno točí. Buď obchoduje s jinými firmami (B2B) nebo přímo s jednotlivými osobami (B2C). A v obchodním vztahu jsou stále důležitější informace, které sbíráme a se kterými pracujeme, a mnohé také se zákazníky sdílíme.


Robotic Process Automation

Mohlo by se zdát, že řada momentálně platných omezení a celková nejistota příliš nenahrávají investicím a zavádění nových postupů ve firmách. Pokud ale chtějí společnosti krizi překonat a v budoucnu co nejvíc eliminovat vliv podobných okolností na provoz, musí změnit svůj přístup, například v oblasti řízení procesů, snižování nákladů nebo v přístupu k zákazníkům. Spoustě firem může právě teď prospět využití virtuálních procesních robotů, kteří díky technologii RPA (robotická procesní automatizace) dokážou zjednodušit práci, snížit náklady nebo chybovost a zvýšit efektivitu.


Power BI – Přehled a informace místo čísel

Platforma Power BI se za poslední roky stala jedním z nejdůležitějších hráčů na poli analytických a reportovacích nástrojů. Téměř každý, kdo má co do činění s Business Intelligence, už o platformě Power BI slyšel nebo se s ní setkal. O něco méně lidí už zná její skutečné výhody a možnosti použití. Než nadšeně skočíme do tvorby reportů, potřebujeme většinou znát odpověď na otázky: „Jaký nám Power BI přinese užitek?“, „Jakou licenční politiku mám zvolit?“ nebo také „Jak Power BI zapadá do prostředí jiných služeb Microsoftu?“.


TOP 9 klávesových zkratek, které z vás udělají mistra Microsoft Teams

Naučte se praktické klávesové zkratky, které vám zjednoduší práci s Microsoft Teams. Zvládejte schůzky, hovory, konverzace a spolupráci s kolegy ještě efektivněji.


Kdo říká, že co nebývávalo, nemůže být?

Nedávno jsem na LinkedIn zaznamenal jeden z takových těch humorných obrázků. Byl to dotazník, ve kterém byla otázka: „Kdo má ve vaší společnosti na starost digitální transformaci?”. Na výběr z odpovědí bylo A) Generální ředitel B) IT Manažer C) Covid-19.


Jak se připravit na Teams

Sociolog by řekl, že úspěch týmu je založen na dobrém balancu v zaměření týmu na výsledek a vztahy. Psycholog by řekl, že v úspěšném týmu musí být pokryty všechny role podle některého z modelů, které týmovou spolupráci popisují. Trenér by to potvrdil a kouč by upozornil na to, že tým složený ze samých hvězd nemusí podávat o nic lepší výsledky než tým složený z průměrných, leč dobře spolupracujících hráčů. Kulturní antropolog by řekl, že efektivní spolupráci lze postavit jedině na vzájemné důvěře a ta se rodí z komunikace a shody na uznávaných hodnotách a cíli, k němuž společně směřujeme. A pragmatik by dodal, že žádný nástroj ze špatného týmu dobrý neudělá. To že dokáže jedině dobré vedení toho týmu, protože fungující tým potřebuje svá pravidla. Která musí někdo vymyslet, zformulovat, vysvětlit, prosadit a pohlídat jejich dodržování, dokud všem nevejdou do krve.