Igor Vít

Microsoft Most Valuable Professional ALSO Czech Republic s.r.o.
+420 222 512 201
+420 603 442 434
daquas@daquas.cz
Anny Letenské 7, Praha 2

Igor Vít

Aktuální kurzy

Každý účastník jakéhokoli vzdělávacího procesu má jasno v tom, že je velký rozdíl, zda vám přednáší bohapustý teoretik nebo ten, kdo přednášené téma důvěrně zná i z praktického života. Mnozí také máme zkušenosti s tím, že „umět“ ještě neznamená „umět naučit“. My jsme ovšem při postupném budování nabídky našich kurzů měli na lektory nebývale šťastnou ruku. Vyberte si z našich kurzů k Visual FoxPro, jimiž vás naši osvědčení lektoři provázejí od roku 2010 na novém místě, které se na počítačové kurzy léta specializuje: v počítačové škole GOPAS.


Lektoři kurzů

Naši lektoři jsou uznávaní odborníci – profesionálové, kteří s předváděnými nástroji a technologiemi pracují už léta a znají je do hloubky. O své zkušenosti se ochotně dělí nejen na těchto kurzech, ale také na každoroční pražské konferenci DevCon nebo na seminářích.


Visual FoxPro pro začátečníky

Kurz je sestaven tak, aby ho zužitkovali ti, kteří chtějí ve Visual FoxPro začít programovat. Buď ještě vůbec s Visual FoxPro nepracovali, nebo např. v jeho prostředí pracovali pouze interaktivně s daty. Může jít také o programátory, kteří sice pracovali ve verzích 2.x, ale nevědí jak začít ve verzi „Visual“. Výklad je provázen předváděním příkladů (práce na počítači s lektorem) i cvičeními (samostatné řešení příkladů). Vše probíhá v prostředí Visual FoxPro 9.0.


Přehlídka užitečností ve Visual FoxPro

Kurz je odpovědí na nejčastější požadavky z praxe při dnešním moderním využívání Visual FoxPro: jak spolupracovat s Office, jak využívat Visual FoxPro optimálně.


Visual FoxPro jako klient pro Microsoft SQL Server

Kurz pro všechny, kteří se již rozhodli použít Visual FoxPro v roli klienta pro databázový SQL Server, zkusili si zprovoznit přes ODBC vzdálený pohled a znají výhody spolupráce Visual FoxPro s databázovým SQL Serverem.


Z okolí Visual FoxPro

Podzim 2009 nabízel dvě tradiční konference zaměřené na Visual FoxPro a také se ohlížíme po spolupráci Visual FoxPro s novějšími verzemi softwaru, jako je Windows 7.


Ramp Up - kurzy pro vývojáře

Společnost Microsoft spustila nový online výukový vývojářský portál Ramp Up. Zcela zdarma tak můžete získat od špičkových odborníků profesionální dovednosti v oblasti vývoje softwaru. Program kurzů tvoří zajímavé lekce, jejichž obsah je velice přehledný a srozumitelný.


Volám kancelář!

Častým požadavkem na programátory ve VFP je komunikace s Excelem. Uživatelé Excel znají a umí v něm data dále zpracovat, takže je mnohdy výhodné přenést data z VFP do Excelu, předzpracovat je a pak už nechat vše na uživateli. Pojďme si tedy ukázat jednoduchý příklad komunikace s Excelem.


Novinky ze světa FoxPro

S jarem 2009 se vyrojilo několik příznivých zpráv ohledně Visual FoxPro: soubor nápovědy k Service Packu 2 je opraven a na webu VFPX je pár nových užitečných doplňků.


Brožura k FoxPro v češtině volně ke stažení

Počátkem roku 2009 byla na webu českého Microsoftu publikována brožura pro foxaře, která je volně ke stažení. Jmenuje se „Stopařův průvodce po ADO.NET a LINQ aneb Foxařův průvodce po práci s daty v .NET“ a má foxařům pomoci porovnat, v čem se shoduje a v čem se liší práce s daty ve Visual FoxPro a ve Visual Studiu.