Hledáme nové kolegy!

Darina Vodrážková

licenční expert a konzultant DAQUAS
+420 222 512 201
+420 603 442 434
daquas@daquas.cz
Anny Letenské 7, Praha 2

Darina Vodrážková

Chcete využít bohatou tetičku? (cesta ke smlouvám Microsoft Select)

Firmám, které mají nejméně než 250 a raději alespoň 500 počítačů, nabízí společnost Microsoft zvláštní modifikace multilicenčních smluv s výhodnějšími podmínkami (zejména cenovými). Pokud takovou smlouvu mají uzavřeny vaše zahraniční mateřské, sesterské či dceřiné firmy, můžete se k nim připojit a získat tak výhody „velkých“ smluv Select či Enterprise Agreement.


Co je to Software Assurance?

Pokud pořizujete software společnosti Microsoft, museli jste se už jistě setkat s pojmem Software Assurance. Je to terminus technicus a nám bohemistům nenavozuje úplně jasnou představu obsahu. Angličané ale na tom nejsou o mnoho lépe, protože ten obsah bývá jednak značně komolen různými interprety – a nedosti na tom, on se ještě stále vyvíjí a mění. Tak zůstává Software Assurance zahalena tajemstvím, a to přesto, že je velmi významnou součástí konceptu licenční politiky společnosti Microsoft, a že nejde o žádnou „žhavou novinku“. Software Assurance (SA) kompletně nahradila jednorázové upgrady programového vybavení už 1. 10. 2001.


Typy multilicenčních smluv Microsoft

Mnoho lidí se domnívá, že licenční politika společnosti Microsoft je naprosto příšerná. Někteří členové našeho týmu se jí intenzivně věnují již přes 17 let (což je nejspíš déle, než kdokoli v Microsoftu nejen u nás, ale i v Redmondu). A tak víme, že je v podstatě nejlepší, jaká může být, vzhledem k tomu jaké portfolio produktů a zákazníků se pokouší obsáhnout. Lepší už to nebude, chtělo by se zvolat s Jackem Nicholsonem. Než vás pečlivé studium licenční problematiky přivede do „Kukaččího hnízda“ (abychom připomněli další z jeho úžasných rolí), vydejte se k nám. Naučíme vás, jak licenční politice Microsoft porozumět a jak si v ní správně vybírat.


Licenční poradenství

DAQUAS je předním světovým specialistou na licenční politiku společnosti Microsoft. Zvládli jsme tohle, umíme i Symantec, Adobe, Oracle…. Poradíme vám se zásadami Správy softwarových aktiv (Software Asset Management, SAM), najdeme cestu jak správně a nejvýhodněji pořídit software pro vaši organizaci. Bude to jednání efektivní, příjemné, navíc vám ušetří peníze i čas a poskytne jistotu, že máte po právní stránce v oblasti licencí k užívání softwaru všechno v pořádku.