Daquas 30 let


Zuzana Sobotková

DAQUAS
+420 222 512 201
+420 603 442 434
daquas@daquas.cz
Anny Letenské 7, Praha 2

Zuzana Sobotková

Licence nové verze Office

Když se rozhodnete pro nový Office, pak byste kromě informací o vylepšených funkcích měli vědět něco o možnostech pořízení a hlavně o právech pořizovaných produktů. Microsoft se snaží nabídnout ideální a cenově přijatelné řešení každému zákazníkovi podle jeho potřeb. V té nabídce je ovšem nutné si dobře zvolit to své řešení. Je prakticky nemožné vybírat si pouze podle ceny, a přesto je to často jediné kritérium, které jsme jako zákazníci schopni použít, protože mu jako jedinému opravdu dobře rozumíme. Nižší pořizovací cena však obvykle symbolizuje fakt, že si s pořízeným produktem užijeme o něco méně radostí.


Active Directory Right Management Services – licence

Z licenčního pohledu jsou Rights Management Services speciální funkcionalitou samotného serverového operačního systému. Pro jejich provoz tedy potřebujeme serverovou licenci některého z rodiny Small Business Serverů nebo Windows Serverů. Práva jednotlivých uživatelů využívat služby AD RMS se následně zajistí správnou přístupovou licencí.


Produkty System Center pro vaše pohodlí

Představme si, že žijeme ve světě, který vyžaduje flexibilní firemní infrastrukturu a podíl na efektivním plnění obchodních cílů společnosti od všech zaměstnanců včetně těch z IT oddělení. V takovém světě není čas na to, aby „ajťák“ denně strávil několik hodin instalací nových operačních systémů na desktopy nebo zkoumáním, proč aplikace na serverech věčně neběží, jak mají. Přidejte k tomu ještě občasný softwarový audit a tudíž i čas, který zaměstnanci vašeho IT oddělení stráví na pohovce u svého psychiatra. A protože čas jsou peníze, a ani jednoho není vlastně nikdy dost, potřebujeme produkty rodiny System Center.