Hledáme nové kolegy!

Zuzana Sobotková

DAQUAS
+420 222 512 201
+420 603 442 434
daquas@daquas.cz
Anny Letenské 7, Praha 2

Zuzana Sobotková

Celopodnikové smlouvy společnosti Microsoft

Smyslem IT je spolehlivá služba uživatelům. Správnou cestou ke spolehlivému IT je často také služba, protože dnes už rozhodně nestačí sólový výkon. Platí to i pro zajištění správného licenčního pokrytí? Lze mít licence zajištěné formou servisu? Takové řešení nejlépe reprezentují pronájemní licenční programy, ale také služby poskytovatelů či online services, které zajistí nejen licence, ale i celkově funkční aplikace provozované mimo naše prostředí.


Windows 8.1 – Co s okny na jaře?

Nebojte se, nemyslíme na kbelík a Iron, ale na vaše bezpečí a pohodlí. Přesto vás nebudeme navádět k instalaci mříží, ale raději k instalaci aktuálních operačních systémů.Jak na Office 365 chytře a výhodně

O službách Office 365 v Softwarovém QUASu nemluvíme poprvé, a vzhledem k jejich neustálému rozvoji jistě ani naposled. Podrobný přehled nabídky služeb najdete v článku Office 365 v otázkách a odpovědích. Pojďme se na ně dnes podívat z opačné strany – ne od toho, co všechno umí, ale k čemu všemu firmám mohou posloužit.


Office 365 v otázkách a odpovědích

Jedním z nejmladších produktů v portfoliu společnosti Microsoft je Office 365. A stejně jako se jarní příroda vlivem slunce i dešťů mění před očima ze dne na den, i tato služba roste a prochází změnami už od svého vzniku. Ale znáte to – lidská přirozenost nám diktuje být tak trochu proti jakékoli změně. Také proto každá změna vyvolává spoustu otázek. A naše zkušenost z licenční politiky zase říká, že každá zodpovězená otázka spouští řetězovou reakci, jejímž produktem je spousta dalších otázek. Pojďme si teď společně odpovědět na ty, které od vás, administrátorů a uživatelů, slyšíme nejčastěji. A pokud u vás pravidlo řetězení zafunguje, budeme se v dalším čísle věnovat otázkám, které vzniknou následným štěpným procesem. Můžete nás jimi zahrnout :-)


Licence nové verze Office

Když se rozhodnete pro nový Office, pak byste kromě informací o vylepšených funkcích měli vědět něco o možnostech pořízení a hlavně o právech pořizovaných produktů. Microsoft se snaží nabídnout ideální a cenově přijatelné řešení každému zákazníkovi podle jeho potřeb. V té nabídce je ovšem nutné si dobře zvolit to své řešení. Je prakticky nemožné vybírat si pouze podle ceny, a přesto je to často jediné kritérium, které jsme jako zákazníci schopni použít, protože mu jako jedinému opravdu dobře rozumíme. Nižší pořizovací cena však obvykle symbolizuje fakt, že si s pořízeným produktem užijeme o něco méně radostí.


Active Directory Right Management Services – licence

Z licenčního pohledu jsou Rights Management Services speciální funkcionalitou samotného serverového operačního systému. Pro jejich provoz tedy potřebujeme serverovou licenci některého z rodiny Small Business Serverů nebo Windows Serverů. Práva jednotlivých uživatelů využívat služby AD RMS se následně zajistí správnou přístupovou licencí.


Produkty System Center pro vaše pohodlí

Představme si, že žijeme ve světě, který vyžaduje flexibilní firemní infrastrukturu a podíl na efektivním plnění obchodních cílů společnosti od všech zaměstnanců včetně těch z IT oddělení. V takovém světě není čas na to, aby „ajťák“ denně strávil několik hodin instalací nových operačních systémů na desktopy nebo zkoumáním, proč aplikace na serverech věčně neběží, jak mají. Přidejte k tomu ještě občasný softwarový audit a tudíž i čas, který zaměstnanci vašeho IT oddělení stráví na pohovce u svého psychiatra. A protože čas jsou peníze, a ani jednoho není vlastně nikdy dost, potřebujeme produkty rodiny System Center.