Návody


externí autoři

externí přispěvatelé magazínu softwarový QUAS DAQUAS
+420 222 512 201
+420 603 442 434
daquas@daquas.cz
Anny Letenské 7, Praha 2

externí autoři

SharePoint – velká posila vašeho týmu

Znáte ten pocit, kdy pravá ruka neví, co dělá levá? A zažíváte jej také ve svém týmu či firmě? Věříte ale tomu, že by věci šly dělat jednodušeji a lépe? Pak by vaší pozornosti neměl ujít SharePoint. SharePoint je sada vysoce efektivních nástrojů pro vytváření podnikových aplikací pro týmovou spolupráci, která vám umožní obdobné situace řešit. Díky ní budete moci být neustále v kontaktu se svým týmem, sledovat jeho pracovní pokroky a jednoduše sdílet potřebná data. To vše na velmi dobré úrovni zabezpečení obsahu a se snadnou správou celého prostředí. Zaujati? Račte pokračovat ve čtení…


Virtualizace ve sféře Small Businessu

V poslední době je virtualizace nejskloňovanějším výrazem IT světa. Každou chvíli se objevují zprávy o tom, co je ve virtualizačním světě nového. Důvodů pro toto nadšení je několik – snížení nákladů, rychlá návratnost investic, zvýšení dostupnosti a zlepšení zálohování infrastruktury a zároveň větší pružnost a rychlejší reakce na nové požadavky.


Windows Server 2008 R2

Poslední dobou můžete téměř všude číst informace o novém operačním systému Windows 7. Dozvíte se, jaké přináší novinky, že je rychlejší a také proč jej nasadit. V této sedmičkománii trochu zapadá informace, že spolu s ním bude na trh uvedena také nová verze Windows Serveru 2008 R2. Podobně jako Windows 7 jsou velkou změnou ve světě desktopů, představuje R2 velkou změnu ve světě serverových operačních systémů. Co nového vám přináší systém, který bude všeobecně dostupný od 22. října letošního roku?


Instalace Exchange Serveru 2010

Pokud jste rozhodnuti Exchange 2010 ve vaší firmě nasadit, bude asi dobré vědět, alespoň v hrubých rysech, jak celý proces probíhá.


Exchange Server 2010

Exchange Server 2010 představuje nový milník ve vývoji a pojetí firemní komunikace. Nová architektura umožňuje dosahovat vysoké spolehlivosti díky automatické replikaci e mailové databáze na více serverů, a to při zachování její plné dostupnosti pro uživatele. Exchange Server 2010 rovněž snižuje požadavky na výkon diskových úložišť, čímž zcela mění pohled na využití diskového subsystému a celé řešení významně zlevňuje. Rozšiřuje i možnosti přístupu kúčtu prostřednictvím webového prohlížeče.


Dokonalá komunikace

V dnešním horečně se rozvíjejícím světě lidé potřebují spolu komunikovat snadno, efektivně a nejlépe co nejrychleji. Produkty z rodiny Microsoft Unified Comunications (Sjednocená komunikace, dále jen UC) pomáhají zrychlit komunikaci mezi lidmi a organizacemi bez ohledu na to, zdali jsou v kanceláři, na služební cestě v jiném městě nebo se pohybují po jiném kontinentě.


Výběr několika novinek z Visual Studio 2010

Pokud si v tuto chvíli pořídíte předplatné Visual Studio s přídavným balíkem softwaru na testování (MSDN), získáte nejen Visual Studio 2008, ale automaticky i Visual Studio 2010. Kolega z pražského zastoupení společnosti Microsoft pro vás připravil ochutnávku chystané verze a my jsme připraveni vám doporučit cestu, kterou se k ní dostanete co nejvýhodněji.