Hledáme nové kolegy!

S uvedením nové verze Visual Studio dojde k několika postupným změnám i v předplatném MSDN. Prakticky v každé edici se něco mění. Podívejte se, jak se vás změny dotknou. (Většinou pozitivně.)

Jitka FrolíkováJitka Frolíková
AktualityAktuality
11.06.2015 17:06:0011.06.2015 17:06:00

Jitka Frolíková

správce stránek MSDN a TechNet

DAQUAS
+420 222 512 201
+420 603 442 434
daquas@daquas.cz
Anny Letenské 7, Praha 2

Novinky s příchodem Visual Studio 2015

S  uvedením nové verze Visual Studio dojde k několika postupným změnám i v předplatném MSDN. Prakticky v každé edici se něco mění. Podívejte se, jak se vás změny dotknou. (Většinou pozitivně.) 

Visual Studio Ultimate a Visual Studio Premium

zaniknou a jejich obsah kompletně převezme nová edice Visual Studio Enterprise s MSDN. Uživatelé s aktivním předplatným Ultimate a Premium k ní během léta získají přístup automaticky.

Pokud uvažujete o zakoupení nových licencí Visual Studio Premium/MSDN či Visual Studio Ultimate/MSDN, je nejvyšší čas. Když si teď koupíte edici Premium, získáte za tu cenu rovnou Enterprise. Od ledna bude Visual Studio Enterprise s MSDN k mání již jen za cenu cca o 25 % vyšší (blíže k původní Ultimate).

Visual Studio Test Professional/MSDN a Visual Studio Professional/MSDN

Obsah těchto edic zůstane, jak byl. Ovšem pokud máte některou z nich koupenou před 1. dubnem 2015 v tříletém programu Open Value a stále aktivní,  máte možnost ji do konce června proměnit na edici Premium, potažmo Enterprise s 50% slevou.

Přesná cena závisí na tom, jakou edici předplatného máte a ve kterém roce tříleté smlouvy Open Value se nacházíte. Napište, volejte, řekneme vám ji přesně.

A co s edicí Enterprise získáte?

  • Všechny funkce Visual Studia: IntelliTrace, manuální i nahodilé testování včetně zátěžových testů, nástroj pro správu testů, klonování kódu… Jejich úplný seznam najdete v tabulce.
  • Přístup ke všem produktům, které Microsoft dodává – všechny operační systémy na stanice a servery, serverové produkty (např. SQL Server, Exchange Server, SharePoint Server, CRM) i aplikace jako Visio či Project – s licencí pro vývoj a testování.
  • Jednu licenci Office budete moci používat i v produkčním prostředí.
  • Další výhody včetně vyššího měsíčního kreditu na testování v Azure nebo Office 365 Developer Subscription.

MSDN Platforms

Tato edice poskytuje pro testování všechny servery, operační systémy na stanice a na servery a aplikaci Project. Nově se sem přesunulo Visual Studio Test Professional/MSDN.

MSDN Operating Systems

Od září 2015 nebude možné objednat edici MSDN Operating Systems, která obsahuje operační systémy na stanice a na servery. Pokud jste plánovali její pořízení, musíte to stihnout, dokud je v ceníku.

Současným uživatelům bude předplatné MSDN Operating Systems zachováno až do konce jejich smlouvy. Poté budou moci přejít na edici Visual Studio Professional/MSDN za cenu prodloužení. V tu chvíli získají krom operačních systémů také Visual Studio Professional, SQL Server, Team Foundation Server a další výhody.

Jedna licence předplatného MSDN je určena pro jednoho uživatele, který může mít software nainstalovaný na více zařízeních. Software je možné využít jen pro účely vývoje a testování.

Licenci Office v edici Enterprise lze na jednom zařízení používat bez omezení účelu.