Daquas 30 let


Letošní pokračování dvanáctileté tradice má výrazně jinou podobu, než bývala naše dosavadní „klasika“. Společně s počítačovou školou GOPAS uspořádáme akci, která svou nabídkou přednášek předčí vše, co u nás v branži dosud proběhlo. Spojili jsme síly, abychom zájemcům nabídli v koncentrované podobě čtyřdenní konferenci s více než šedesátkou odborných přednášek, které proběhnou 26. až 29. dubna 2010 v komfortním prostředí multikina na Černém Mostě v Praze pod hlavičkou TechEd & DevCon Praha 2010.

Igor VítIgor Vít
AkceAkce
19.03.2010 16:42:1319.03.2010 16:42:13

Igor Vít

Microsoft Most Valuable Professional

DAQUAS
+420 222 512 201
+420 603 442 434
daquas@daquas.cz
Anny Letenské 7, Praha 2

Konference DevCon, Praha 2010

Konferenci TechEd & DevCon Praha 2010 pořádají společně DAQUAS a GOPAS pro široký okruh zájemců z oboru IT: užitek z odborných přednášek uplatní databázoví specialisté, správci serverových systémů a vývojáři, kteří pečují především o technologie Microsoftu. Ústředními tématickými okruhy totiž jsou:

 • servery a operační systémy
  Windows Server 2008 R2, Exchange Server 2010, SharePoint 2010, System Center
 • vývojové nástroje
  Visual Studio 2010, ASP.NET 4.0, Visual FoxPro
 • databázové technologie
  Microsoft SQL Server, Visual FoxPro

Organizace přednášek i vstupné vychází vstříc dvěma skupinám účastníků:

 • ti, co zažili některý z předchozích sedmi ročníků tuzemského TechEdu, se mohou těšit na plné čtyři dny bohatého programu přednášek
 • dvoudenní varianta je sestavena pro ty, co mají zkušenost z konference DevCon Praha a očekávají celodenní sérii přednášek na téma Visual FoxPro a SQL Server

Večírek je součást, která tradičně patří k oběma dosavadním konferencím, a proto se odehraje ve středu, aby si zábavného večera užily obě skupiny účastníků.

Registrace

Přihlášky na konferenci se zadávají skrze konferenční web TechEd.

Účastníci se zájmem o úplnou nabídku přednášek TechEd se při registraci hlásí na všechny 4 dny a vstupné je 6900,- bez DPH. Samozřejmě mohou navštěvovat i všechny přednášky DevCon.

Účastníci, které přivádí zájem pouze o témata DevCon, se při registraci hlásí na dvoudenní variantu. Tím za vstupné 3600,- bez DPH získávají přístup na všechny  přednášky, které probíhají ve středu a ve čtvrtek – tedy nejen ty, co jsou označené DevCon, ale i ty, co patří pod TechEd.

Postup pro přihlášku na dvoudenní DevCon: v registračním formuláři je třeba „vložit kurz do objednávky“ a při „editaci účastníků“ si pro políčko „Termín, lokalita …“ vybrat ze seznamu řádek začínající datem 28. dubna.

Program

Úplný program je uveřejněn na konferenčním webu TechEd.

Přednáškový program DevCon 2010 zahrnuje sérii 5 přednášek Visual FoxPro ve středu v podání vystupujících, které dobře znáte z minulých DevCon, a je mezi nimi i Milan Kosina se svým pokračováním foxovských „tipů a triků“.

Ve čtvrtek DevCon zabezpečuje sérii 5 přednášek zaměřených na Microsoft SQL Server. Témata SQL Serveru ovšem najdete na programu i ve středu a v ostatní dny v nabídce TechEd, a je jich celkově 9!

Přednáškový program ve dnech „DevCon“.

Proč jsou letos obě konference sloučeny

Minulé ročníky pražské DevCon probíhaly každoročně od roku 1998 bez výjimky. Je to povzbuzující i zavazující tradice, na kterou jsme se u nás v DAQUASu připravovali s potěšením, s vědomím, že nás čeká větší objem práce navíc a že to všechno stojí za to. Zdaleka to ovšem neznamená, že každý dřívější ročník byl předem danou samozřejmostí. Pokaždé jsme předem vyhodnocovali uskutečnitelnost a pokaždé jsme hledali způsob, jak se vypořádat s vnějšími okolnostmi, které nám bránily pořádat konferenci podle „ideálního“ schématu. Tak jsme se nedobrovolně stěhovali mezi fakultami ČVUT, úplně ze školy do hotelu a do září, nebo taky do kraje prázdnin. Připomínat, že akce se nikdy neobešla bez příspěvků Microsoftu a že zejména poslední roky jsme ji významně dotovali sami, by bylo nošením dříví do lesa. Letos se omezujících faktorů sešlo několik natolik intenzívně, že jsme se museli rozhodnout: buď letošní ročník zachránit alespoň v nějaké podobě, nebo „třináctku“ vypustit a odložit plánování na rok 2011. Zvolili jsme zejména s ohledem na stovky účastníků z dřívějška, kteří od nás očekávali pokračování, možnost první.

Jsme si zcela vědomi, že letošní varianta, kdy jsme vám mimo jiné chtěli dopřát zážitek, jaký mívají účastníci konferencí v zahraničí, může být zlomová, a jsme pochopitelně zvědavi, zda bude výsledkem nová tradice, nebo přijde na řadu úvaha od nuly, jak konferenci nebo jiný typ setkávání se nad společnými odbornými zájmy vlastně pořádat.

Otázky a odpovědi k DevCon, Praha 2010

Kde a jak se mohu na DevCon, Praha 2010 přihlásit?

Na konferenčním webu TechEd je odkaz Registrace, která vede na ústřední přihlašovací portál počítačové školy GOPAS. Pokud se chcete přihlásit pouze na dny DevCon, zvolíte dvoudenní variantu. Tím za vstupné 3600,- bez DPH získáváte přístup na všechny  přednášky, které probíhají ve středu a ve čtvrtek – tedy nejen ty, co jsou označené DevCon, ale i ty, co patří pod TechEd. V registračním formuláři je třeba „vložit kurz do objednávky“ a při „editaci účastníků“ si pro políčko „Termín, lokalita …“ vybrat ze seznamu řádek začínající datem 28. dubna.

Pokud se přihlásím na DevCon, Praha 2010, budu moci i na přednášky v jiných sálech?

Dvoudenní „DevCon“ vstupenka umožňuje vstup na všechny přednášky a doprovodné akce ve středu a ve čtvrtek, tedy včetně zážitkového středečního večírku.

Na programu DevCon nevidím vystupující ze zahraničí. Budou nějací?

Pro letošní schéma konference vůbec nepřipadalo v úvahu, abychom zvali vystupující ze zahraničí. Na programu, který zajišťujeme jako sérii „DevCon“, jsou tak jenom tuzemští přednášející.