Daquas 30 let


Máme věrné klienty, kteří jsou s námi od prvopočátků (nejspíš jsou spokojeni), ale také k nám každoročně čtvrtina zákazníků přijde poprvé. Obvykle jsou to ti, kteří dostali tip na dobré služby.

Darina VodrážkováDarina Vodrážková
O násO nás
22.02.2018 15:59:0022.02.2018 15:59:00

Darina Vodrážková

licenční expert a konzultant

DAQUAS
+420 222 512 201
+420 603 442 434
daquas@daquas.cz
Anny Letenské 7, Praha 2

DAQUAS – příjemné rozhraní mezi člověkem a jeho IT

DAQUAS na českém a moravském trhu působí od jara roku 1991. Staráme se o své klienty tak, jak by se o sebe starali sami, kdyby měli k dispozici to, co máme, umíme, známe a děláme my. Určitě neuškodí několika slovy shrnout, ve kterých oblastech vašich IT starostí můžeme pomoci.

Před nákupem i po něm

Osobní konzultace pomáhají vašemu kvalifikovanému rozhodnutí, když potřebujete své IT prostředí přizpůsobit novým požadavkům. Víte-li, že Microsoft Office má několik různých edic, dá se pořídit nejméně 12 různými způsoby a na cenu všech těch variant může mít dále zásadní vliv to, čím se vaše organizace zabývá, pak jistě nebudete chtít zůstat sami se zodpovědností za správné licenční pokrytí. My pro vás připravíme návrhy optimálního řešení jak z finančního, tak z technického hlediska.

Krom toho dokážeme také poskytnout informace o tom, jak má být software správně zaevidován, zaúčtován a odepisován. Podíleli jsme se na vzniku Metodiky účtování softwaru, která shrnuje doporučení renomovaných konzultačních společností KPMG a Aterra Consulting v těchto otázkách.

Než se pustíte do zásadních nákupů, je dobré projít lehkou analýzou, uvědomit si obchodní i technologické plány na rok či dva dopředu a pak postupovat koncepčně a tím i efektivněji.

DAQUAS je také předním světovým specialistou na licenční politiku společnosti Microsoft. Zvládli jsme tohle, umíme i Symantec, Adobe, Oracle... Poradíme vám se zásadami správy softwarových aktiv (Software Asset Management, SAM), najdeme cestu, jak správně a nejvýhodněji pořizovat software pro vaši organizaci. Bude to jednání efektivní, příjemné, navíc vám ušetří peníze i čas a poskytne jistotu, že máte po právní stránce v oblasti licencí k užívání softwaru všechno v pořádku.

Dobře koupit není totéž, co dobře používat

DAQUAS také spolupracuje s předními tuzemskými specialisty zaměřenými na různé druhy produktů (komunikační systémy, dohledové systémy, informační systémy, bezpečnostní řešení, hosting, správa IT) a může vám tak doporučit nejspolehlivější partnery pro implementaci či outsourcing podle potřeb vašeho podniku.

Jsou mezi nimi firmy, které provozují hosting, outsourcing, leasing hardwaru a softwaru a také CLOUDOVÉ (ONLINE) SLUŽBY.

Ty jsou jednou z variant moderních přístupů k IT – umožňují hybridní řešení, kombinaci on-premise a cloud (veřejný i privátní). Jsme distributorem modelu Microsoft Cloud Solution Provider. V něm se věnujeme podpoře partnerů, kteří dodávají Office365, Dynamics365, Microsoft365, Azure a další online služby. Unikátní je možnost kombinací s on-premise či outsourcovaným IT.

Dodavatelé kompletních služeb však nemohou nakoupit běžné licence či multilicence produktů Microsoft, Citrix, Symantec, … a ty přenechat k použití svým zákazníkům. Výslovně jim to zakazují ustanovení licenčních smluv, a to bez ohledu na to, jestli je služba poskytnuta jako pronájem, zápůjčka či jen možnost občasného použití. Potřebují k tomu speciální licenční smlouvy pro poskytovatele služeb.

Často jde o jedinou povolenou cestu, jak poskytnout určité řešení více uživatelům, navzájem nezávislým zákazníkům, kteří je budou „sdílet“. V mnoha jiných případech je ekonomicky velmi zajímavou alternativou, díky níž získá i menší či střední podnik přístup k velice robustním a sofistikovaným řešením, jejichž realizace by byla jinak příliš nákladná.

DAQUAS je největší tuzemský prodejce, který je oprávněn a schopen takové smlouvy vyřídit a dodávat příslušné licence. Staráme se o více než 300 partnerů u nás i v cizině.

Informace navíc

Od roku 1992 vydáváme (v třítisícovém nákladu) softwarový QUAS, magazín, který dostávají naši zákazníci zdarma několikrát ročně a jehož obsahem jsou původní články s problematikou veškerého softwaru. Je to jediný IT časopis na českém trhu, který se pravidelně věnuje otázkám softwarových licencí a informuje o nich srozumitelně a správně.

Školení pro partnery společnosti Microsoft

DAQUAS připravuje a poskytuje specializovaná školení pro ostatní partnery společnosti Microsoft, a to jednak v oblasti licenční problematiky, GDPR (Obecné nařízení EU na ochranu osobních údajů) a také o tom, jak nejlépe porozumět potřebám a požadavkům svých klientů, jejichž prací je něco úplně jiného, než se trápit s IT.

Jsme profesionální rozšíření vašeho IT týmu

Na naší práci nás zajímá především vytváření dlouhodobých partnerství založených na fair play. Nejde nám o rychlé tržby. Jsme profesionálové, které uznávají naši klienti, naši spolupracovníci i odborníci tu i ve světě. Naším největším bohatstvím a pýchou je, že v náboru nových zákazníků vystačíme s marketingem na principu „od úst k ústům“ – noví klienti k nám přicházejí nejčastěji na doporučení těch, co už s námi spolupracují. Přesto se můžeme pochlubit i poměrně unikátní sbírkou ocenění a partnerských vazeb.

Rozhodnutí, komu dáte přednost při výběru svého partnera/dodavatele, je na vás. My jen věříme, že i vaše zkušenosti při jednání s námi se dají popsat slovy: DAQUAS je příjemné rozhraní mezi člověkem a jeho softwarem!