Daquas 30 let


Komplexní cloudová služba, která v sobě zahrnuje i nástroje Office 365, funkční upgrade desktopového operačního systému Windows 10 a nástroje pro správu osobních zařízení – PC, notebooků i mobilních telefonů.

Darina VodrážkováDarina Vodrážková
Cloud ServicesCloud Services
10.04.2019 11:19:0010.04.2019 11:19:00

Darina Vodrážková

licenční expert a konzultant

DAQUAS
+420 222 512 201
+420 603 442 434
daquas@daquas.cz
Anny Letenské 7, Praha 2

Co je to Microsoft 365?

Komplexní cloudová služba, která v sobě zahrnuje i nástroje Office 365, funkční upgrade desktopového operačního systému Windows 10 a nástroje pro správu osobních zařízení – PC, notebooků i mobilních telefonů.

Dodává se ve dvou hlavních edicích – Business a Enterprise – a ve čtyřech typech „balíčků“:

  • F1 pro uživatele „na frontline“ – tedy ty, kteří nesedí za stolem u počítače, ale pohybují se po prodejnách, po skladech, v terénu.
  • Business pro firmy s max. 300 uživateli. Typické je ovšem nasazení v menších prostředích, tak do 75-100 uživatelů. M365 Business je totiž skvělou náhradou za druhdy populární řešení Microsoft Small Business Server. Řeší všechny základní potřeby malé a střední firmy.
  • E3, který mohou využít i malé firmy, pokud mají zvýšené nároky na bezpečnost a shodu s legislativními požadavky, třeba proto, že zvýšenou měrou pracují s osobními nebo jinak citlivými daty (například advokátní kanceláře), ovšem primárně je zaměřen na větší IT prostředí, zejména tam, kde je potřeba provozovat hybridní (ve smyslu cloudové i on-premise) prostředí.
  • E5, který obsahuje všechny součásti řešení v té nejvyšší úrovni.

Smyslem služby je nabídnout co nejjednodušší cestou co nejvyšší standard zabezpečení, jímž jsou obklopeny nástroje pro běžnou kancelářskou práci Office 365. Office 365, který je ve službě M365 zastoupen i ve variantě pro využití aplikací offline. (Tady je potřeba si konečně uvědomit, že Office 365 není totéž, co Office, není to Word, Excel, PowerPoint a Outlook. Myslet si tohle je stejná degradace, jako kdybyste o smartphonu řekli, že umí jen telefonovat…)

Upgrade operačního systému je v edici Business verzí Windows 10 Business, která zajišťuje jeho dokonalou správu pomocí ostatních nástrojů sdružených v konzoli M365 Business, včetně nástrojů pro dodržování standardů „compliance“ jako eDiscovery. Použití M365 Business například vyřeší za velmi přijatelnou cenu naprostou většinu technických požadavků GDPR, včetně dohledu nad mobilními a soukromými zařízeními, která přistupují do firemní sítě a k firemním datům.

Upgrade OS v edicích Enterprise je ekvivalentem Windows 10 Enterprise včetně většiny výhod Software Assurance (do budoucna k nim přibude i možnost provozovat takto pokrytá Windows na vzdálených virtuálních desktopech).

Microsoft 365 se dodává v obchodním modelu Cloud Solution Provider (CSP), takže rovnou i s part­nerem, který se postará o jeho nasazení a podporu, abyste se mohli soustředit na vlastní unikátní činnost pro firmu.

PROZKOUMEJTE MICROSOFT 365 v dalších článcích této kategorie.

Více se dozvíte od nás i od našich Partnerů k IT.