externí autoři

externí přispěvatelé magazínu softwarový QUAS ALSO Czech Republic s.r.o.
+420 222 512 201
+420 603 442 434
daquas@daquas.cz
Anny Letenské 7, Praha 2

externí autoři

Office 365 jako nástupce Small Business Server

Pro malé a střední firmy byl konec prodeje Small Business Serveru nemilým překvapením. Populární SBS kombinovalo několik produktů, jako jsou Microsoft Exchange, Microsoft SQL Server, Windows Server a SharePoint Services společnosti Microsoft, za zvýhodněnou cenu a stačilo firmám až do 75 uživatelů. Jak takovou ztrátu přežít ve zdraví?


Moderní bezpečnostní technologie

Dnešní moderní svět s sebou přináší nové výzvy každý den. Nejen výzvy obchodní, jako je přinést nové služby a nabídnout zákazníkům více než konkurence, ale především výzvy technické, které často dopadají na IT oddělení jako přímý požadavek společnosti, jejích jednatelů či zaměstnanců, někdy jako nová regulatorní směrnice a jindy mají podobu nevinně vyhlížející e-mailové přílohy.


Visual Studio 2017: MSDN vs. Subscriptions

První verze integrovaného vývojového prostředí Microsoft Visual Studio 97 byla uvedena před dlouhými dvaceti lety. Nejnovější edice Visual Studio 2017 je dostupná od začátku tohoto března. Za dvě desetiletí se toho mnoho změnilo. Visual Studio dnes existuje v různých variantách, programovat v něm lze pro různé platformy s využitím různých technologií a dodává se zdarma i komerčně pomocí mnoha licenčních programů. Stále však zůstává synonymem kvalitních programátorských nástrojů a služeb.


IoT na Dakaru

Reportáž z Rally Dakar


Windows 10: Žít jako kaskadér?

Nejednoho ajťáka napadlo něco podobného, když poprvé slyšel o konceptu vydávání nových Windows – Windows jako služba. „To jako fakt? Jako vážně mi sem, do té mojí křehké rovnováhy jedniček a nul, dorazí dvakrát ročně velká aktualizace Windows?“ A odpověď: „Ano, jistě.“ Reakce bývá jednotvárná: „No, ale to my si nemůžeme dovolit, my máme speciální programy a dalších n+1 důvodů, proč to vůůůbec není vhodný model vydávání Windows… a nejsme žádní hazardéři, kaskadéři blázniví!“ Nuže, pojďme se v tomto článku v klidu podívat na to, jak žít s Windows 10 tak, aby nám s nimi bylo dobře a nějaké kreativní vydání nás v dubnu nerozházelo.


Import dat do CRM: Peklo s Daty aneb datové peklo

Od nás, co „děláme do počítačů“ se většinou očekává, že pokud už něco napíšeme, budou to nejspíš technicky erudované články. Pokud se tzv. „hecneme“ a napíšeme výjimečně i něco netechnického, hledí na to čtenáři s překvapením a tak trochu podezřívavě. Já jsem svým založením především technický člověk, ale tentokrát mám chuť se s vámi podělit o spíše osobní úvahu a zkušenost s daty a „starými daty“ ve vztahu k CRM (takže zase až tak úplně od technického světa odstřižená novela to nebude).


Konec Dynamics CRM – budeme na něj vzpomínat v dobrém

Po 13 letech opouští navždy ceníky podnikových informačních systémů námi i zákazníky tak milovaný produkt, Microsoft Dynamics CRM. Všem nám pozůstalým po něm bude smutno, bylo nám s ním dobře. Jeho výrazné místo mezi firemními informačními systémy však nezůstane dlouho prázdné. Snad…


Novinky v Exchange Serveru 2016

Exchange Server 2016 ve srovnání s předchozí verzí nepřináší žádné vyloženě revoluční novinky ani převratné změny, ale můžeme ho nazvat spíše citlivou a promyšlenou evolucí. Je založen na stejných principech jako Exchange Server 2013 včetně např. modelu zajištění vysoké dostupnosti DAG (Database Availability Group), ale drobných změn a vylepšení najdeme v tomto produktu velké množství, a ty nejvýznamnější si shrneme v tomto článku.


Skutečná Power v BI

Historie Power BI sahá daleko. Jak je dobrým zvykem u živlu zvaného Microsoft, historie je to bohatá, bouřlivá, plná přejmenovávání a naprosto chaotického přidávání, odebírání a změn ve funkcionalitách. Nejsme však na hodinách dějepravy, paleolit odsuneme stranou a podíváme se na současný stav tohoto souboru technologií. Kde je najdeme, jak prorůstají do života kancelářské krysy a jak je dokážeme využít v každodenním urputném boji s IT.


Komunikuji, komunikuješ, jak komunikujeme?

Všimli jste si někdy, jak často využívá generace narozená v devadesátých letech e-mailové komunikace? S nadsázkou se dá říci, že s podobnou frekvencí, jako dnešní čtyřicátníci klasickou listovní poštu. Ale proč vlastně? Je to jednoduché – maily, i když podporované velmi sofistikovanými klienty typu Outlook nebo Lotus Notes, prostě nestačí dynamice diktované Facebookem, Twitterem nebo smrští zvanou WhatsApp. Až korporátní sektor, resp. jakékoli zaměstnání, kde je používána elektronická komunikace, tempo poněkud přibrzdí a čerstvé síly záhy poučí, že e-mailové komunikaci ještě zdaleka neodzvonilo. Ale je to tak správně? Odpověď není jednoznačná.