CSP: Konečně ta správná cesta k pořízení Microsoft Online Services

DAQUAS na českém a moravském trhu působí od jara roku 1991. Máme věrné klienty, kteří jsou s námi od prvopočátků (nejspíš jsou spokojeni), ale také k nám každoročně čtvrtina zákazníků přijde poprvé. Obvykle jsou to ti, kteří dostali tip na dobré služby od některého z našich současných odběratelů. Staráme se o své klienty tak, jak by se o sebe starali sami, kdyby měli k dispozici to, co máme, umíme, známe, děláme, my. Určitě neuškodí několika slovy shrnout, ve kterých oblastech vašich IT starostí vám můžeme pomoci.

Darina VodrážkováDarina Vodrážková
O násO nás
8.1.2009 12:10:008.1.2009 12:10:00

Darina Vodrážková

licenční expert a konzultant

DAQUAS
+420 222 512 201
+420 603 442 434
daquas@daquas.cz
Anny Letenské 7, Praha 2

DAQUAS – příjemné rozhraní mezi člověkem a jeho softwarem

DAQUAS na českém a moravském trhu působí od jara roku 1991. Máme věrné klienty, kteří jsou s námi od prvopočátků (zřejmě jsou spokojeni), ale také k nám každoročně čtvrtina zákazníků přijde poprvé. Obvykle jsou to ti, kteří dostali tip na dobré služby od některého z našich současných odběratelů. Staráme se o své klienty tak, jak by se o sebe starali sami, kdyby měli k dispozici to, co máme, umíme, známe, děláme, my. Určitě neuškodí několika slovy shrnout, ve kterých oblastech vašich IT starostí vám můžeme pomoci.

Jsme si vědomi, že každá společnost prodává za jiné ceny a nabízí různé úrovně služeb. Někdy v ceně produktu, jindy placené, někdy dokonce neposkytuje služby žádné. Rozdíl mezi službami, které lze očekávat od nás a od společností, které se věnují tisícovkám zákazníků a stovkám výrobců či internetovému obchodu, je dán jednoznačně rozdílným postavením těchto firem.

Jaké výhody tedy získávají zákazníci společnosti DAQUAS ?

Bohatý výběr softwaru

Můžeme nabídnout takřka jakékoli programové vybavení  pro osobní počítače a servery! Naše nabídka má desítky tisíc položek. Nejvíce jsou zastoupeny produkty společností Microsoft, Symantec, Adobe, GFI, …

Poradíme vám v licenčních záležitostech  – pomůžeme vám přesně stanovit, kolik a jakých licencí softwarových produktů potřebujete mít, podle toho, jak je právě vaše firma používá a jaký výhled má do budoucna.

Věnujeme se nejrůznějším aspektům ochrany IT provozu svých klientů, ať již jde o antivirovou a anti-spamovou ochranu, ochranu proti vnitřnímu i vnějšímu narušení sítě, patch management, zálohování, uživatelské směrnice a pravidla. Konzultace ke všem těmto tématům a dodávky vhodných řešení jsou samozřejmostí.

Dodávky literatury

Nabízíme počítačovou literaturu v češtině i angličtině, tištěnou i elektronickou. Vybírat můžete tituly z nakladatelství Computer Press, GRADA, Hentzenwerke, WROX a dalších.

Pre-sales support (přednákupní poradenství)

Osobní konzultace mohou napomoci vašemu kvalifikovanému rozhodnutí v případě potřeby dalšího rozšíření programového vybavení. Víte-li, že Microsoft Office má 7 různých edic, dá se pořídit  nejméně 12 různými způsoby a na cenu těch 84 variant může mít dále zásadní vliv to, čím se vaše organizace zabývá, pak jistě nebudete chtít zůstat sami se zodpovědností za správné licenční pokrytí. My pro vás připravíme návrhy optimálního řešení jak z finančního, tak z technického hlediska.

Pro smysluplný rozvoj využití informačních technologií ve vašem podniku může být užitečná metodika optimalizace infrastruktury IT podle společnosti Gartner, kterou DAQUAS používá. Než se pustíte do zásadních nákupů, je dobré projít analýzou, stanovit si obchodní i technologické plány na rok či dva dopředu a pak postupovat koncepčně a tím i efektivněji.

Licenční poradenství

DAQUAS je předním světovým specialistou na licenční politiku společnosti Microsoft. Zvládli jsme tohle, umíme i Symantec, Adobe, Oracle... Poradíme vám se zásadami Správy softwarových aktiv (Software Asset Management, SAM), doporučíme partnery pro audit, najdeme cestu, jak správně a nejvýhodněji pořídit software pro vaši organizaci. Bude to jednání efektivní, příjemné, navíc vám ušetří peníze i čas a poskytne jistotu, že máte po právní stránce v oblasti licencí k užívání softwaru všechno v pořádku. DAQUAS vám dokáže, že nákup softwaru nemusí být složitá, nepříjemná práce – když máte možnost přenechat ji specialistům ve svých službách!

Ohlídáme za vás termíny

Připomeneme se vám před skončením termínovaných smluv s aktuálními možnostmi. To se týká nejen multilicenčních smluv, ale především předplatných, jako jsou MSDN a TechNet.

Technické poradenství

Ke všem dodávkám softwaru patří možnost obracet se na naše technické oddělení, které poskytuje základní technické poradenství. Využíváme dlouholetých zkušeností s řešením dotazů, které se týkají instalací a provozu, a to především u produktů společností Microsoft  a Symantec. Na řadu otázek známe odpovědi přímo, jiné umíme najít, nebo doporučíme, kde hledat.

DAQUAS také spolupracuje s předními tuzemskými specialisty zaměřenými na různé druhy produktů (komunikační systémy, dohledové systémy, informační systémy, bezpečnostní řešení) a může vám tak doporučit nejspolehlivější partnery pro implementaci či outsource podle potřeb vašeho podniku.

Informace navíc

Od roku 1992 vydáváme (dnes již v pětitisícovém nákladu) softwarový QUAS, magazín, který dostávají naši zákazníci zdarma čtyřikrát ročně a jehož obsahem jsou původní články s problematikou veškerého softwaru. Je to jediný IT časopis na českém trhu, který se pravidelně věnuje otázkám softwarových licencí a informuje o nich srozumitelně a správně. U nás jsou vám také k dispozici i všechny dostupné demoverze mnoha existujících i připravovaných produktů.

Krom toho dokážeme také poskytnout informace o tom, jak má být software správně zaevidován, zaúčtován a odepisován. Podíleli jsme se na vzniku Metodiky účtování softwaru , která shrnuje doporučení renomovaných konzultačních společností KPMG a Aterra Consulting v těchto otázkách.

Školení k tvorbě databází

Již více než 700 vývojářů prošlo za několik let našimi školeními Visual FoxPro a Microsoft SQL Server pro různá zaměření a různé stupně pokročilosti. Vedle standardních kurzů poskytujeme také specializované konzultace k dílčím tématům i školení na zakázku s předem dohodnutým obsahem, místem konání a termínem.

Školení pro partnery společnosti Microsoft

DAQUAS připravuje a poskytuje specializovaná školení pro ostatní partnery společnosti Microsoft, a to jednak v oblasti licenční problematiky, kde se zaměřujeme především (ale nejen) na zapeklitou oblast serverů, a také v použití sofistikované metodiky optimalizace podnikové infrastruktury (Core IO, BPIO, APO), která vznikla spojeným úsilím společností Microsoft a Gartner Inc. DAQUAS tuto metodiku přednáší s využitím dlouholetých praktických zkušeností a především s ohledem na zdejší trh a zákazníky typicky s jednou až několika stovkami počítačů.

Další službou určenou pro partnery jsou konzultace v otázkách správného a maximálního využití výhod, které plynou ze statutu Microsoft Certified a Microsoft Gold Certified Partner.

Pro firmy, které provozují hosting, outsource, leasing hardwaru a softwaru

Dodavatelé služeb nemohou nakoupit běžné licence či multilicence produktů Microsoft a ty přenechat k použití svým zákazníkům. Výslovně to zakazují ustanovení licenčních smluv, ať jde o OEM, krabicová balení či multilicence, a bez ohledu na to, jestli je služba poskytnuta jako pronájem, zápůjčka či jen možnost občasného použití. K tomu je určena pouze licenční smlouva o poskytování služeb (Services Provider License Agreement, SPLA). Je jedinou povolenou cestou, jak poskytnout určité řešení, které využívá produktů Microsoft, více uživatelům, navzájem nezávislým zákazníkům, kteří je budou „sdílet“. V mnoha jiných případech je ekonomicky velmi zajímavou alternativou, díky níž získá i menší či střední podnik přístup k velice robustním a sofistikovaným řešením, jejichž realizace by byla jinak příliš nákladná.

DAQUAS je největší tuzemský prodejce, SPLA Reseller, který je oprávněn a schopen tuto smlouvu vyřídit a dodávat příslušné licence.

Profesionální rozšíření vašeho IT týmu

Na naší práci nás zajímá především vytváření dlouhodobých partnerství založených na fair play. Nejde nám o rychlé tržby. Jsme profesionálové, které uznávají naši klienti, naši spolupracovníci i odborníci tu i ve světě. Naším největším bohatstvím a pýchou je, že v náboru nových zákazníků vystačíme s marketingem na principu „od úst k ústům“. Přesto se můžeme pochlubit i poměrně unikátní sbírkou ocenění a partnerských vazeb.

Rozhodnutí, komu dáte přednost při výběru svého partnera/dodavatele, je na vás. My jen věříme, že i vaše zkušenosti při jednání s námi se dají shrnout popsat slovy: DAQUAS příjemné rozhraní mezi člověkem a jeho softwarem!